STRONA GŁÓWNA separator REKRUTACJA separator warto wiedzieć
W roku szkolnym 2017/18 proponujemy kształcenie w technikach i szkole branżowej I stopnia (nowy typ szkoły). Absolwenci tego typu szkoły będą mogli kontynuować kształcenie w dwuletniej szkole branżowej II stopnia i zdobyć tytuł technika w wybranym zawodzie.

W tym roku uruchamiamy nowe kierunki kształcenia na poziomie szkoły branżowej: mechatronik i kierowca mechanik. Ponadto będziemy kontynuować kształcenie w takich kierunkach jak: ślusarz spawacz, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych – uczniowie tych klas odbywają kształcenie częściowo w pracowniach szkolnych oraz w patronackich zakładach pracy, z którymi Szkoła podpisała porozumienie. Ponadto, przy współpracy z nowoczesnym zakładem pracy – Firmą Meblową Nawrocki, tworzymy klasę patronacką, kształcącą w zawodzie stolarz (oddział wielozawodowy).

Kierunki kształcenia w szkole branżowej są zbieżne z kierunkami kształcenia w technikum. Daje to możliwość zmiany typu szkoły (przeniesienie się z technikum do szkoły branżowej) w razie niepowodzeń lub sytuacji losowych, bez konieczności powtarzania roku.

W przyszłości zamierzamy otworzyć szkołę branżową II stopnia. Naszą ofertę budujemy w taki sposób, aby absolwenci szkoły branżowej I stopnia mogli kontynuować edukację w wybranym wcześniej zawodzie.

Na rok szkolny 2017/2018 uruchamiamy również rekrutację do Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych. Jest to doskonała propozycja dla osób, które ukończyły zasadniczą szkołę zawodową i chciałyby uzupełnić swoje wykształcenie, jednocześnie nie rezygnując z codziennych obowiązków i nie zaniedbując innych zobowiązań. Nauka w szkole trwa 2 lata i jest bezpłatna. Ukończenie liceum pozwala na uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Pozwala również w przyszłości na zdobycie dyplomu technika.

Zapraszamy gimnazjalistów i uczniów klas trzecich zasadniczych szkół zawodowych do zapoznania się z naszą ofertą.

Posiadamy nowoczesne pracownie specjalistyczne:
komputerowe:
  • pracownia diagnostyki
  • pracownia sieciowych systemów operacyjnych
  • pracownia wspomagania projektowania
mechatroniczne:
  • pracownie urządzeń mechatronicznych
  • pracownia robotyki i układów manipulacyjnych
  • pracownia hydrauliki
elektryczno-elektroniczne:
  • pracownia układów i urządzeń elektronicznych
  • pracownia maszyn i napędów elektrycznych