STRONA GŁÓWNA separator UCZNIOWIE separator psycholog i doradca zawodowy
W czym może pomóc psycholog i doradca zawodowy?
Do pedagoga lub psychologa szkolnego może zgłosić się każdy uczeń, nie potrzeba do tego żadnego skierowania od nauczyciela. Możesz przyjść jeżeli:
  • masz problemy w nauce
  • masz kłopoty osobiste i chciałbyś się nimi podzielić lub doradzić w ich sprawie
  • zastanawiasz się, co robić po ukończeniu szkoły, gdzie się dalej uczyć lub jakiej pracy szukać
  • widzisz że klasa jest podzielona, są w niej konflikty i zastanawiasz się, co można zmienić
  • chciałbyś powiedzieć o czymś nauczycielom, ale obawiasz się zrobić to osobiście
  • masz jakąkolwiek inną sprawę związaną ze szkołą
Psychologa i każdego z nas obowiązuje tajemnica zawodowa i jeżeli sobie tego zażyczysz, wszystko co powiesz może być poufne.

Interesuje Cię psychologia? Polecam następujące ciekawe linki:
» www.charaktery.eu - Strona chyba najlepszego w Polsce czasopisma popularnonaukowego zajmującego się psychologią.
» www.psychologia.net.pl - Wszystko związane z psychologią w przystępnej formie.
» www.psychologia.edu.pl - Portal zajmujący się terapią i pomocą psychologiczną.
» www.psychologia-spoleczna.pl - Portal zajmujący się psychologią społeczną.
» www.gwp.pl - Strona znakomitego wydawnictwa psychologicznego.

Chciałbyś sprawdzić swoją inteligencję? Czy myślisz szybciej niż twoi rówieśnicy? W jakiego typu zadaniach jesteś lepszy? Czy masz bogaty zasób słów? Polecam Popularny Test Inteligencji w wersji elektronicznej , znajdziesz na stronach internetowych lub przyjdź. Pomogę.

Potrzebujesz pomocy? W zakładce kontakty znajdziesz kontakty do profesjonalnych instytucji świadczącym pomoc młodzieży i rodzinom.

Dla rodziców
Szkoła jest nie tylko po to, żeby przygotować do matury bądź egzaminu zawodowego. Ma przygotować do życia, a życie przed współczesnym młodym człowiekiem stawia wiele wyzwań: poszukiwanie pracy, wybór dalszego kształcenia, założenie rodziny, świadomy udział w życiu obywatelskim. Staramy się wychodzić naprzeciw wyzwaniom. Specjaliści naszej szkoły /pedagodzy, pedagog i doradca zawodowy/ opracowali program wychowawczy oraz program profilaktyki dostosowany do potrzeb współczesnego ucznia.

Stawiamy w nim nacisk na poszanowanie rodziny, dobre wychowanie, kształtowanie postaw obywatelskich, przeciwdziałanie uzależnieniom, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów a także kształtowanie dobrych relacji w szkole.

Coraz więcej rodziców docenia walory szkoły stawiającej na wychowanie ich dzieci. W naszej szkole każdy uczeń jest pod opieką pedagogiczno - psychologiczną – doradczą.

Jeżeli ktoś myśli, że pedagog lub psycholog pomagają tylko uczniom słabym, są w błędzie. Staramy się wyłowić również tych zdolniejszych, pokazując w jaki sposób mogą rozwijać i wykorzystywać swoje możliwości intelektualne, artystyczne, manualne. Pomagamy starać się o stypendia.

Co więcej każdy uczeń może zgłosić się do pedagoga, psychologa, czy doradcy kiedy zastanawia się nad tym co robić po ukończeniu szkoły? Czy dalej się kształcić, jakiej pracy szukać? Psycholog i doradca doradzi gdzie i w jaki sposób szukać pracy bądź kolejnej szkoły, pomoże tutaj określić swoje mocne strony, np. czy osoba ma predyspozycje do pracy z ludźmi, czy dobrze radzi sobie w stresującej pracy, czy potrafi pracować w grupie i pod presją czasu.

Zapraszamy rodziców w godzinach pracy lub po indywidualnym umówieniu się.

oferty pracy

drogi poszukiwania pracy

słownictwo związane z rynkiem pracy

testy, CV