03-2020
SUKCES UCZNIÓW KLASY III TME
MAŁGORZATA HYŻY-KOZDRÓJ
W piątek 6.03. w murach PWSZ w Tarnowie drużyna w składzie: Angelika Karpiel, Konrad Kaczmarczyk oraz lider Jakub Ziobrowski w wyniku rywalizacji zajęli III miejsce ex aequo w etapie regionalnym VI edycji Konkursu Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego.

Tym razem nasi uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi różnych obszarów wiedzy na temat Szwajcarii. Konkurowali z 14 drużynami szkół średnich naszego regionu. Nasi przedstawiciele odpowiadali błyskotliwie, pokonując 11 drużyn, jednak zabrakło trochę szczęścia i wiedzy w ostatniej puli pytań. Miejsce I zajęła drużyna Liceum w Ropczycach, uczniowie ci przechodzą do Finału Ogólnopolskiego.

Podium było i to się liczy.

Więcej informacji na stronie PSNJN w Tarnowie lub Facebooku centrum bibliotecznego Instytutu Goethe w Tarnowie.

Gratulacje!