12-2017
TUCHÓW – XI MISYJNY JARMARK Z ANIOŁAMI
JANUSZ JACKOWSKI
Już po raz jedenasty, w III niedzielę Adwentu, tuchowski plac sanktuaryjny wypełnił się osobami biorącymi udział w Misyjnym Jarmarku z Aniołami, którego celem była pomoc w budowie kościoła w Mińsku na Białorusi. Pierwszy raz swoje dzieła na ten cel ofiarowali uczniowie naszej szkoły.

12 grudnia po odbiór aniołków - w sumie udało się nam zebrać 90 sztuk - przyjechał o. Artur Pruś z Tuchowa, który spotkał się z uczniami podczas katechezy aby podziękować za zaangażowanie i wkład na rzecz misji. Tematem katechezy była Misyjna działalność Kościoła.

Tegoroczna zbiórka przeznaczona została na budowę kościoła w Mińsku na Białorusi. Sama parafia pw. Matki Bożej Loretańskiej istnieje od czterech lat. Powstała na osiedlu Sokół, które jest bardzo młode i liczy 10.000 mieszkańców, spośród których 400 osób to katolicy. Tamtejsza wspólnota spotyka się na modlitwie w małej kaplicy w jednym z mieszkań. Budowa kościoła wraz z jego zapleczem z pewnością pomoże w lepszym głoszeniu Ewangelii na tamtym terenie. Obecnie duszpasterską posługę pełnią tam ojcowie: Stanisław Staniewski CSsR i Andrzej JodkowskiCSsR.

Na XI Misyjnym Jarmarku z Aniołami pogoda dopisała, podobnie jak ludzie, którzy zechcieli wesprzeć to dzieło. Przełożyło się to na kwotę około 25 tysięcy złotych, ale także na nieprzeliczalne: wspólną modlitwę, spotkania, rozmowy, uśmiech dziecka z powodu nabytego aniołka lub ozdoby.

Każdego, kto przyczynił się choć w drobny sposób do przygotowań jarmarkowych, zapraszamy na dziękczynną Eucharystię w tuchowskim sanktuarium 28 stycznia 2018 r. o godz. 16:00, a po niej na kawę i ciastko do zakonnego domu redemptorystów.