STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności
WYNIKI KONKURSU MATEMATYKA BEZ GRANIC
EWA ŚWIERCZEK
Uczniowie klas 1Ti i 1TMe wzięli udział w XXX finale konkursu, który odbył się 26 lutego 2019 roku. Klasa 1TMe zajęła 15 miejsce w województwie (wszystkich klas 46) i 31 w kraju (wszystkich 323).

Klasie 1TMe gratulujemy!!!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Matematyka bez granic" (fr. Mathématiques sans frontières - czytaj: matema'tik są frą'tie) organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami i szkołami. Ma interdyscyplinarne zadania i jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył). Przygotowanie do konkursu bardzo integruje zespół klasowy.

Wersja "Senior" obejmuje klasy III gimnazjów i klasy I szkół ponadgimnazjalnych.

Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki. Są skorelowane z innymi przedmiotami. Dla polskiej szkoły są to zadania bardzo nietypowe. Na ogół nie wymagają uzasadnienia, ale wypracowania konkretnego algorytmu postępowania. Mają zróżnicowany stopień trudności i tematykę, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Jedno z zadań podane jest w językach obcych i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie.

Obecnie w konkursie uczestniczy ponad dwadzieścia krajów z całego świata.
WSZYSCY JESTEŚMY ŻOŁNIERZAMI – HISTORYCZNA GRA MIEJSKA
KAROLINA BEDNAREK - 1TME
26 kwietnia uczniowie klasy 1TMe podzieleni na dwie grupy, udali się na grę miejską "Wszyscy jesteśmy żołnierzami" do Krakowa.
Polegała ona na tym, aby każdy uczestnik wszedł w rolę bohatera z okupowanego przez Niemców Krakowa i odnalazł się w tym czasie.
Po otrzymaniu instrukcji uczniowie wyruszyli w drogę i poznawali wojenny Kraków, rozwiązując różne zadania.

Grupa 1 "Uszate pepegi" zajęła 7 miejsce, natomiast grupa 2 "Deus Vult" zajęła 11 miejsce.
Opiekunami grup były Pani Agnieszka Dudek- Janicka i Pani Ewa Świerczek.

Dziękujemy za dobrą zabawę!
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 2019
ORGANIZATORZY
W dniu 18 maja 2019 uczniowie szkół gimnazjalnych oraz podstawowych zawitali do Zielonki na Dzień Otwarty szkoły. Licznie przybyła młodzież, miała okazję zwiedzić szkołę, warsztaty, zapoznać się z kierunkami kształcenia zawodowego oraz porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, psychologiem, pedagogiem oraz uczniami naszej szkoły.
Dla niezdecydowanych kandydatów co do wyboru kierunku przygotowane były testy, pomagające w wyborze interesującego kierunku zawodowego.

Bogatą ofertę edukacyjną, uzupełnił koncert zespołu muzycznego oraz gulasz serwowany i osobiście zrobiony przez pana Dyrektora Jerzego Soskę.
ŻEGNAMY MATURZYSTÓW
WYCHOWAWCY KLAS TRZECICH
W dniu 26 kwietnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów klas maturalnych. Dla wszystkich był to dzień wyjątkowy, pełen refleksji, wspomnień i podsumowań. Dyrektor Szkoły Jerzy Soska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Opioła wygłosili okolicznościowe przemówienia, a przedstawiciele maturzystów podziękowali za lata nauki w ZSP nr 2. Tegoroczni absolwenci na pewno nieraz będą wspominać liczne imprezy sportowe, kulturalne i inne uroczystości, które współtworzyli i organizowali, oraz samą szkołę „na Zielonce” i jej niepowtarzalny klimat.

W dalszej części uroczystości statuetki otrzymali wybitni absolwenci szkoły: Katarzyna Trojak, Dominika Leszczyńska, Krzysztof Sionko, Michał Gurgul, Hubert Ważny, Jakub Górnisiewicz, Karolina Rudnik, Paulina Dudek, Bartosz Kowal, Przemysław Mucha, Piotr Dąbrowa oraz Bartłomiej Pięta. Nagrody otrzymali również honorowi krwiodawcy, najlepsi sportowcy i uczniowie wyróżniający się w pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego. W części oficjalnej zostało także przekazane przez przedstawiciela Stowarzyszenia Elektryków Polskich – Oddział w Tarnowie stypendium im. J. Szczepanika. Gratulacje i podziękowania usłyszeli wszyscy, dla których kilkuletni pobyt w naszej szkole był czasem wytężonej pracy.

Miłą niespodziankę dla swoich starszych koleżanek i kolegów przygotowali uczniowie klas przedmaturalnych. Trzecioklasiści pożegnali absolwentów z rozmachem, ale i przymrużeniem oka – wręczając im w trakcie części artystycznej okolicznościowe medale w potraktowanych z humorem kategoriach, czemu towarzyszyły prezentacje zdjęć poszczególnych klas oraz dedykowane starszym kolegom tematyczne piosenki. Wszystkim uczniom biorącym udział w akademii dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

ZDJĘCIA: S. KUSIAK
PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO DRUŻYN ZIELONKI
WIESŁAW GIBES
26 kwietnia na stadionie w Czchowie odbyły się powiatowe zawody w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Rewelacyjnie spisały się oba nasze zespoły. O ile chłopcy z „Zielonki” byli faworytami i można się było spodziewać ich zwycięstwa, o tyle dziewczętom ta sztuka się jeszcze nigdy nie udała. I właśnie w ubiegły czwartek nasza drużyna dziewcząt pierwszy raz stanęła na najwyższym stopniu podium pozostawiając w pokonanym polu drużyny ZSP nr 1 Brzesko, ZS Czchów oraz ZS Szczurowa. Wspomnieć należy również o indywidualnych sukcesach naszych biegaczy. Złoty medal zdobył Łukasz Górak (3TME), srebrny medal wywalczyła Julia Małajowicz (2bwa), a brązowe krążki za trzecie miejsca otrzymali Anna Pudełko (1TBR) oraz Jakub Rosa (4TIM). Ponadto barw zwycięskich drużyn „Zielonki” bronili: Natalia Górak (1TGG), Ola Sułek (1TGG), Agnieszka Toboła (1TGG), Klaudia Latusek (2TH), Patryk Szot (1TI), Patryk Kicka (2TE), Bartosz Kotra (2TBG) oraz Jakub Woda (1TBR).

Klasyfikacja drużyn
Dziewczęta - 1200 m: